Zajęcia

W celu poprawy dostępności do edukacji osób starszych zorganizujemy zajęcia edukacyjne.Będą prowadzone w pomieszczeniach Klubu Seniora przez okres 9 miesięcy. Zajęcia będą prowadzone przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach, z doświadczeniem dydaktycznym. Rodzaj zajęć i tematyka będzie wspólnie ustalona z uczestnikami projektu, będzie uwzględniała preferencje, upodobania i zainteresowania.

Spotkania odbywają się w pomieszczeniach Klubu Seniora „Wrzos” w Olecku przy ul. Wojska Polskiego 13.

Więcej informacji udziela Magdalena Kowalewska – tel. 87 610 22 01 w godz. 9:00 – 13:00 od poniedziałku do piątku.

klub_seniora

Szczegółowy plan, program jak również harmonogram zajęć opracuje specjalista ds. szkoleń (umowa cywilnoprawna). Będzie on również odpowiedzialny za organizację działań edukacyjnych, prowadzoną dokumentację (dziennik szkolenia, listy obecności, potwierdzenie otrzymania materiałów, poczęstunku, dokumentacja fotograficzna), kontakty z wykładowcami, instruktorami warsztatów, oraz uczestnikami projektu, zamieszczanie bieżących informacji na stronie internetowej. Ponadto zabezpieczenie sali, sprzętu, materiałów, poczęstunku. W celu prowadzenia zajęć informatycznych niezbędne jest zakupienie komputerów, po realizacji projektu będą one stanowiły wyposażenie "kawiarenki internetowej" w klubie seniora przeznaczonej dla seniorów. Ponadto w celu realizacji warsztatów kulinarnych niezbędne wyposażenie kuchni (meble, lodówka, zmywarka, kuchnia). Po realizacji projektu będą stanowiły wyposażenie kuchenki klubowej. Na zajęcia praktyczne i warsztaty z zakresu rękodzielnictwa, dietetyki i artystyczne, wizażu i kosmetologii niezbędne jest zakupienie drobnego sprzętu i materiałów (nożyczki, pistolety klejowe, bibuła, farby, kleje, nici, druty, sznurek, zdobniki, artykuły kosmetyczne, artykuły spożywcze itp.). Podczas zajęć zorganizujemy poczęstunek - barki kawowe.