Stowarzyszenie Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia im. św. Łukasza w Olecku – Konferencja „Sens i cel konsultacji społecznych”

 
Strona Główna > Archiwum > Archiwum 2013 > Konferencja „Sens i cel konsultacji społecznych”

Konferencja „Sens i cel konsultacji społecznych”

Dnia 28.10.2013 r. odbyła się konferencja zatytułowana „Sens i cel konsultacji społecznych”. Gospodarzami konferencji byli: Wicestarosta Olecki oraz Prezes Stowarzyszenia Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia im. św. Łukasza  realizującego,  w partnerstwie z powiatem,  projekt „Wzmocnienie konsultacji społecznych w powiecie oleckim” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W konferencji uczestniczyli m. in. przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, radni Rady Powiatu Oleckiego, Rady Miejskiej w Olecku, Rad Gminy w Kowalach Oleckich, Świętajnie oraz w Wieliczkach, dyrektorzy, komendanci, inspektorzy, przedstawiciele instytucji i organizacji działających na terenie powiatu oraz przedstawiciele lokalnej społeczności.

Konferencja zainaugurowała serię spotkań, które będą odbywać się w trakcie realizacji projektu i, mamy nadzieję, regularnie gromadzić coraz liczniejszą grupę osób zaangażowanych w konsultacje społeczne w charakterze różnych podmiotów oraz zainteresowanych procedurą ich przeprowadzania i refleksją nad nimi. W ocenie organizatorów konferencji oraz  jej uczestników niezwykle inspirujący okazał się wykład  dr Marty Jaskulskiej dotyczący sensu i celu konsultacji społecznych, ich oceny w kategoriach konieczność - potrzeba oraz  przykładów dobrych praktyk.

Ważnym doświadczeniem dla uczestników był udział w dyskusji, której celem było wyłonienie dokumentów prawa miejscowego do przeprowadzenia wzorcowych konsultacji społecznych. Wystąpienia uczestników pokazały, że wzmocnienie konsultacji społecznych jest dużym wyzwaniem dla wszystkich podmiotów. Potwierdzenie tego, że trzeba rozmawiać, już nastąpiło. Teraz pora zastanowić się nad tym, jak to robić w sposób skuteczny.

Realizatorzy projektu zachęcają do uczestnictwa w kolejnych konferencjach oraz w konsultacjach, które będą prowadzone w czasie trwania projektu. O szczegółach, w tym o terminach, będziemy informować na bieżąco.

Czekaj... program LightBox poprawnie działa po wczytaniu się wszystkich miniaturek. Do nawigacji służą przyciski rozmieszczone u góry po obu stronach fotografii oraz na dole.
Widok zgodnościJeżeli witryna, nie wygląda tak, jak oczekujesz, obrazy lub przyciski nawigacyjne nie są wyświetlane. Może to być spowodowane problemem ze zgodnością między programem Internet Explorer. Przeczytaj więcej aby to zmienić.

Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze Kliknij aby obejrzec w pelnym rozmiarze

 

Stowarzyszenie Pomocy Społecznej i Ochrony Zdrowia im. św. Łukasza w Olecku
Home